راه کارهای تمیز کردن شوره سفید کفش

راه کارهای تمیز کردن شوره سفید کفش

زمستان شاید محبوب‌ترین فصل برای ایجاد استایل‌های مختلف باشد، اما مشکلی اغلب در روزهای بارانی و به ویژه برفی با آن روبرو می‌شویم، شوره سفید کفش‌ها است. این شوره مانند پودری سفید و ناخوشآیند بر روی قسمت‌های مختلف کفش ظاهر شود.

این مشکل یکی از بدترین چیزهایی است که می‌تواند یک تیپ زمستانه جذاب را به کلی از بین ببرد! خوشبختانه، مراحلی وجود دارند که می‌توانید شوره سفید را از کفش چرمی یا جیر مورد علاقه خود پاک کنید. مهمتر از همه، تمیز کردن شوره سفید کفش (Remove Salt Stain From Shoes) به روش زیر هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت؛ با کیف و کفش رنو همراه باشید.

جهت مطالعه عناوین مقاله روی عنوان مورد نظر کلیک کنید:

نحوه تمیز کردن شوره سفید کفش چگونه است؟

نحوه تمیز کردن شوره سفید کفش چگونه است؟

شما احتمالاً محصولات مخصوص پاک کردن شوره سفید کفش را در فروشگاه‌ها مشاهده کرده باشید، اما بهتر است در خرید آن‌ها عجله نکنید. حقیقت این است که شما می‌توانید با نصف قیمت این محصولات، به همان نتیجه‌ای برسید آن با وسائل خانگی به سراغ تمیز کردن شوره سفید می‌روید!

نکته باید در نظر بگیرید، این است که در تمیز کردن شوره امروز فردا نکنید، همان روز که این مشکل را مشاهده کردید سریعاً مقدمات کار را مهیا کنید. هرچه شوره بیشتر روی سطح کفش شما بنشیند، احتمال آسیب‌های جبران‌ناپذیر بیشتر می‌شوند. مراحل زیر را دنبال کنید:

نخست ضروری است وسائل و مواد مورد نیاز را جمع آوری کنید:

  • آب
  • سرکه
  • کاسه
  • پارچه یا اسفنج

این فرآیند هم برای کفش‌های چرمی و هم جیر قابل استفاده است. در اینجا فرآیند کار در سه مرحله ساده در زیر آورده شده است:

  1. با استفاده از نسبت یک به یک، آب و سرکه را در یک کاسه ترکیب کنید. شما به مقدار زیادی محلول احتیاج نخواهید داشت، بنابراین نیاز به اضافه کردن زیاد سرکه ندارید.
  2. پارچه یا اسفنج را به آرامی داخل محلول آب و سرکه کنید و نقاط شوره‌دار کفش را تمیز کنید. نیاز نیست پارچه را کاملاً در محلول غوطه ور کنید، تنها گوشه ای از پارچه را آغشته به محلول کنید.
  3. بگذارید کفش‌ها در قسمتی از خانه خشک شوند.
این مطلب را حتما بخوانید:چطور کفش سفید را تمیز کنیم؟

نحوه خشک شدن اصولی کفش بعد از تمیز کردن شوره سفید

نحوه خشک شدن اصولی کفش بعد از تمیز کردن شوره سفید

مهم است که در برابر خشک کردن کفش‌های خود با هر نوع گرمایی مقاومت کنید، به خصوص اگر آنها از چرم ساخته شده باشند. گرمای مستقیم از طریق شوفاژ یا بخاری و یا قرار دادن کفش در مقابل نور مستقیم خورشید، باعث خراب شدن کفش می‌شود.

بهترین شرایط این است که کفش خود را روی چند برگه روزنامه قرار دهید و بگذارید به طور طبیعی در هوای متعادل خانه خشک شوند. این روند مدتی طول خواهد کشید (حداکثر ۲۴ ساعت)، اما بهتر از این است که کفش‌های‌تان را با گرمای مضاعف از بین ببرید.

تمیز کردن شوره سفید با صابون مخصوص کفش چرم

تمیز کردن شوره سفید با صابون مخصوص کفش چرمر

در مورد استفاده از صابون مخصوص بر روی کفش چرم بحث زیادی وجود دارد. برخی احساس می‌کنند هر نوع صابون حتی به مقدار کم می‌تواند بعد از تمیز کردن شوره باعث شود کفش نرمی خود را از دست بدهد. برخی دیگر معتقدند که اعتدال در استفاده از صابون می‌تواند مفید باشد.

در حالی که این یک مرحله اجباری در روند تمیز کردن شوره سفید کفش نیست، اما صابون راهی عالی برای پاک کردن برخی از شوره‌هایی است که به سختی تمیز می‌شوند. با این حال باید بدانید که کفش‌های شما بعد از فرآیند تمیزکاری از طریق صابون، کمی تیره خواهد شد.

به یاد داشته باشید، همیشه از صابون در حد اعتدال استفاده کنید. مانند هر ماده تمیزکننده دیگری، هدف این نیست که کفش چرم را تمیز و به عبارتی زنده کنید. با استفاده از مقدار کمی صابون بر روی پارچه مرطوب، مراحل انجام کار را شروع کنید. با انجام حرکت های دایره ای، شوره های سفید را به کلی پاک کنید. بعد از تمیز کردن، کفش را کنار بگذارید تا خشک شود.

این مطلب را حتما بخوانید:چگونه کیف چرم را تمیز کنیم؟

اهمیت پاک کردن شوره سفید کفش

نحوه خشک شدن اصولی کفش بعد از تمیز کردن شوره سفید

مانند تمام مراحل تمیز کردن کفش، پاک کردن شوره نیز کاری ضروری است. به ویژه در فصل زمستان، وقتی که بوت‌های خود را به پا می‌کنید و در داخل برف قدم می‌گذارید، احتمال ایجاد شوره سفید بسیار بالا خواهد بود. عدم تمیز کردن شوره در بلند مدت باعث خرابی سطح رویی کفش و به جا ماندن رَدی از سفیدی می‌شود. پس ضروری است تمام مراحل بیان شده در بالا را اجرا کنید تا کفش‌های خود را تمیز کرده و بتوانید از پوشیدن آنها نهایت لذت را ببرید.

دیدگاه شما

X