رنگ سال ۲۰۲۰

رنگ سال ۲۰۲۰

رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟ مؤسسه رنگ پنتون برای پاسخ به این پرسش گفت: «آبی کلاسیک (Classic Blue) سایه‌ای عمیق از طیف رنگی آبی در هنگام غروب خورشید می‌باشد که تداعی‌کننده آرامش، ثبات و اطمینان است.»

پیش از آغاز دوره‌‎ای جدید که بدون شک چالش‌های جدیدی را به همراه خواهد داشت، انتخاب پنتون برای رنگ سال ۲۰۲۰ زمانی غنی‌تر می‌نماید که ۲۰ سال از تاریخچه حق انتخاب رنگ در سال ۱۹۹۹ می‌گذرد. در آن سال، رنگ آبی نیلگون به عنوان رنگ سال انتخاب شد.

شاید شگفت زده شوید که بعد از دو دهه، دوباره طیفی از رنگ آبی به عنوان نماینده دوره جدید انتخاب می‌شود. در این دو دهه تغییرات بسیاری در جهان رخ داده است، اما آبی کلاسیک ترس و امیدهای زیادی را به همراه خواهد داشت، زیرا جهان به معیارهای نوینی برای زندگی نیاز دارد؛ با مارکومد همراه باشید.

چرا آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شد؟

رنگ سال 2020

از سال ۱۹۹۹ تا به امروز، همچنان احساس ترس و وحشت در جهان وجود دارد، به همین دلیل و براساس آنچه در فرهنگ جهانی در حال رخ دادن است، مؤسسه پنتون (Pantone) رنگ سال ۲۰۲۰ را آبی کلاسیک با کد ۴۰۵۲-۱۹ انتخاب کرده است. این رنگ اطمینان‌بخش، سرشار از آرامش و تجلی اعتماد به نفس است.

حس نوستالژیک نسبت به آبی کلاسیک، عمیق‌ترین احساسات را بیدار می‌کند. انسان با دیدن این رنگ با آن به سرعت ارتباط می‌گیرد، زیرا خود را بخشی از آن می‌داند.

پنتون احساس می‌کند که رنگ آبی کلاسیک، قابلیت اطمینان، اعتماد به نفس، اعتبار و ثبات را برجسته می‌کند، تمام صفاتی که در شرایط پر فشار در دنیای کنونی ارزشیابی می‌شوند. رنگ آبی کلاسیک یا می‌توان گفت «آبی عمیق» با طیف رنگی آسمان در هنگام غروب مطابقت دارد، که نمونه‌ای مناسب از این است که چرا این رنگ می‌تواند به اتحاد انسانی منجر شود.

رنگ سال پنتون 2020

اگر به مرور زمان در معرض این رنگ قرار بگیرید، می‌توانید متوجه شوید که تا چه اندازه می‌توانید آرامش را به اطراف منتشر کنید. با قرار گرفتن بیشتر در معرض رنگ سال ۲۰۲۰، خلاقین ذهنی شما شکوفا می‌شود. هر انسانی توانایی خلق چیزها را دارد، ولی بیشتر افراد به هیچ وجه از طریق رنگ به این قسمت ذهن خود توجه نمی‌کنند، اما همیشه تأثیر رنگ در نوع نگرش ما وجود دارد و همیشه در دسترس است.

وقتی هنگام غروب به آسمان نگاه می‌کنید، روز همچنان به پایان نرسیده است. بنابراین فکر می‌کنید چه چیزی پیش روی ماست؟ در زندگی، تاریکی هنوز بر همه چیز چیره نشده است، امید برای آرامش جهانی همچنان زنده است. سیاست‌های جهانی در شرایط ناآرامی است، زیرا ایدئولوژیک‌های تمامیت‌خواه توسط دستگاه‌های تبلیغاتی گسترده، واقعیت جهان که همان آرامش و ثبات است را مورد چالش قرار داده‌اند.

سیاست‌های امروز، تمایل ما به این بنیادِ قابل اعتماد و مهیج را نشان می‌دهد (یعنی وجود مؤسسه پنتون) که می‌توانیم با عبور از گذشته به دوران جدید رفته و ساختمانی نو بنا کنیم. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که به ثبات، ایمان و اعتماد بیش از هر وقت دیگری نیاز داریم.

رنگ سال 2020 آبی کلاسیک

در واقع، به نظر می‌رسد رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹، رنگی ویژه در سالی منتهی به دهه پیش‌رو و اتفاقات جدید آن است. آبی کلاسیک جنسیت ندارد، و برای همه افراد یکسان و مطلوب است. در حالی که آبی کلاسیک نشانی از میراث گذشته ما دارد، اما کاملاً مدرن نیز است.

آسمان غروب، یک نیمه‌شب آبی نیست، اما کمی نگاهی متفکرانه دارد! ولی چندان هم عمیق و مرموز نیست. این ناشی از احساس ما نسبت به رنگ آبی کلاسیک است.

در حالی که تکنولوژی همه چیز زندگی را در اطراف‌مان تحت‌تأثیر قرار داده است، طبیعی می‌باشد که ما به سمت رنگ‌هایی حرکت کنیم که احساس آرامش، سادگی و حتی پایداری را نشان دهد. همه ما این آسمان آبی را می‌بینیم و می‌توانیم با آن ارتباطی عمیق برقرار کنیم.

تأثیر رنگ آبی کلاسیک بر صنعت مد چقدر است؟

رنگ پنتون سال 2020

تأثیر رنگ سال ۲۰۲۰ بر فرهنگ بصری در سراسر جهان اجتناب‌ناپذیر است. از صنعت مد و زیبایی گرفته تا محصولات داخلی و دکوراسیون، به نظر می‌رسد تقریباً هر صنعتی از رنگ آبی کلاسیک تأثیری شگفت خواهد گرفت.

طراحان، عاشقان مد، برندهای بزرگ و مانند اینها هر سال منتظرند تا پاسخ این پرسش را پیدا کنند: رنگ سال پنتون چیست؟ این رنگ هر سال سبک کالکشن‌ها، طرح‌ها و تجربیات بعدی را تعیین می‌کند. خرید نوع پوشش که به رنگ آبی کلاسیک می‌باشد، بهترین راه برای ادای احترام به استایل ساده و شیک است.

این رنگ در فشن یادآور آسمان و عاشقانه‌ترین زمان عصر در غروب خورشید است.  همه ما در معرض دید فوق‌العاده آبی کلاسیک هستیم. از نظر عاطفی در جهان چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توان از آن لذت برد، اما از نظر بصری و عملی دنیای مد به دنبال این هست که به رنگ مانند دریا یا آسمان آمیخته شود.

آبی کلاسیک، رنگی پرتحرک و همه گیر است که همه چیز را از لباس فضانوردان ناسا گرفته شلوار جین را رنگ می‌دهد. این رنگ می‌تواند انتخابی عالی برای لباس شب، کیف زنانه، و حتی روسری و شال باشد. آبی کلاسیک رنگی قالب است، پس ضروری است آن را با طیف رنگی آبی و دیگر رنگ‌های شاد اعم از نارنجی، زرد، قرمز ست کنید.

رنگ سال 2020 چه رنگی است؟

رنگ لباس سال 2020

رنگ سال 2020 چیست

چرا انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰ مهم است؟

در دورانی که ایمان عمومی به مؤسسات، تبلیغات و آینده به طور فزاینده‌ای به چالش کشیده می‌شود، بسیاری خواستار بازگشت به اعتماد، اصالت و همدلی هستند. رنگ‌های طیف آبی به ویژه آبی کلاسیک، مدتها است که با صلح، اطمینان، آرامش و قابل اعتماد بودن ارتباط دارند. انتخاب آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ به معنای این است که «ما به خانواده رنگ آبی بازگشتیم، جایی که بوده‌ایم و اکنون نیز هستیم.»

بهترین کیف‌های زنانه ایتالیایی با رنگ آبی کلاسیک

دیدگاه شما

X