نحوه نگهداری از چرم نبوک

نحوه نگهداری از چرم نبوک

محصولات چرمی با کیفیت عالی نیاز به مراقبت بالا دارند و یکی از سؤالاتی که معمولاً با آن روبرو هستیم این است که نحوه نگهداری از چرم نبوک به چه صورت است؟ این نوع چرم نیز به منظور تمیز نگه داشتن و احساس زیبایی، به نگهداری و مراقبت نیاز دارند و باید از ماندگاری این نوع چرم تا حد امکان بدون اینکه ویژگی‌های منحصر به فرد و متمایز خود را از دست دهند، اطمینان حاصل کرد.

طرفداران نبوک باید بدانند که این چرم دارای یک بافت سطح نرم و مخملی متمایز است، به همین دلیل نوع نگهداری و تمیز کردن آن نیز متقاوت از دیگران انواع چرم است. با این حال، برای درک چگونگی نگهداری از چرم نبوک مقاله‌ای دیگر از کیف و کفش رنو را از دست ندهید.

نحوه نگهداری از چرم نبوک چگونه است؟

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که افراد با چرم نبوک روبرو می‌شوند، مربوط به این واقعیت است که این چرم بسیار جاذب است. این بدان معنا است که اگر تحت گرد و غبار و هوای خاکی قرار گیرند، این مورد می‌تواند تأثیر منفی بر روی نبوک بگذارد. بنابراین اگر مایل هستید از این امر جلوگیری کنید پس آستین‌ها را بالا بزنید!

در صورت امکان، شما باید در اسرع وقت پس از خرید، از کالای چرمی نبوک خود را محافظت کنید. این کار می‌تواند به سرعت و به راحتی با یک ضد آب با کیفیت صنعتی و اسپری مقاوم در برابر لکه انجام شود، که باید از همه فروشگاه‌های محصولات چرمی تهیه شود. با استفاده از دو یا سه لایه اسپری برای دو بار در سال (شش ماه یک‌بار) این کار را انجام دهید، تا به خوبی از محصول خود مراقبت کرده باشید.

نحوه تمیز کردن چرم نبوک

برای تمیز کردن منظم یا روزانه که معمولاً برای از بین بردن خاک، گرد و غبار و لکه انجام می‌گیرد، بهترین روش برای تمیز کردن چرم نبوک استفاده از یک پارچه مخصوص این نوع چرم است. برای این کار نخست با حرکات دایره‌ای اقدام به تمیز کردن محصول خود کنید.

برای تمیز کردن و طراوت بیشتر، ممکن است بخواهید از یک برس مخصوص چرم نبوک استفاده کنید. باز هم  باید با استفاده از برس، حرکات دایره‌ای را انجام دهید. با این حال  مطمئن شوید که محصول نبوک خود را بیش از حد برس نزنید، برس زدن بیش از حد باعث می‌شود به سطح چرم آسیب بزنید.

متأسفانه، گاهی اوقات لکه‌ی ایجاد شده روی کفش فقط یک واقعیت غیرقابل اجتناب هستند. شاید شما در برخی از شرایط آب و هوایی بد گرفتار شوید یا شاید شما پای خود را داخل یک گودال کثیف قرار داده‌ باشید.

مهم نیست که لکه تا چه اندازه بر روی کفش نفوذ کرده باشد، شما همیشه باید با استفاده از پارچه مخصوص کار خود را شروع کنید. پس از انجام این کار، مرحله بعدی بستگی به نوع لکه‌ای دارد.

برای لکه‌های روغنی، باید موارد مورد نیاز خود را با اسپری مخصوص چربی اسپری کنید. این اسپری به پودر روی سطح چرم تبدیل می‌شود و هرگونه رسوب روغنی را که می‌تواند با پارچه و یک محلول استفاده شود را به کار ببرید.

برای لکه‌های جوهر، باید سریع عمل کنید و بعد از گذشت حدود شش ساعت از دستگاه لیفتر مخصوص جوهر استفاده کنید، بعد از گذشت این زمان، اگر به زودی لکه را پاک نکنید، تمیز کردن آن بعداً بسیار سخت خواهد بود!

اهمیت نگهداری از چرم نبوک

در مورد این واقعیت که چرم نبوک به طور حتم ارزش مراقبت و محافظت از آن را دارد، شکی نیست. زیبایی و جذابیت طبیعی آن می‌تواند کاملاً ماندگار باشد، تا زمانی که اقدامات احتیاطی را انجام دهید، زیرا چنین پارچه خاصی سزاوار رسیدگی است. در هر زمان که محصول شما کثیف شد، کارهای تمیزکاری را به سرعت شروع کنید، هر چه زمان بگذرد، کثیفی بیشتر در عمق محصول نفوذ می‌کند و تمیز کردن آن سخت خواهد بود.

دیدگاه شما

X