نیم بوت دخترانه مشکی

نیم بوت دخترانه مشکی

برای بانوان مدرن، پوشیدن نیم بوت دخترانه مشکی (Women’s Black Ankle Boots) گزینه‌ای ایده‌آل برای تکمیل کردن یک استایل شیک و جذاب است. اینکه پوشیدن نیم بوت تا چه اندازه باعث گرم نگه داشتن پاها می‌شود شکی نیست، اما انتخاب رنگ و در امتداد آن مدل مناسب، نوعی «حُسن‌سلیقه دخترانه» نام دارد. با این حال، مشکی محبوب‌ترین رنگ از میان طیف گسترده رنگ‌های نیم بوت زنانه است.

نیم بوت مشکی از یک سو قابل سِت شدن با هر نوع سبک پوششی است، و از سویی دیگر جذابیت و زیبایی بی‌مانندی دارد. اما پیدا کردن یک مدل نیم بوت دخترانه مشکی شاید کار خیلی دشواری نباشد، اما آنچه بسیار مهم است، نه انتخاب بلکه چگونگی انتخاب است. اینکه بتوانید در کنار شناخت انواع نیم بوت، مواردی همانند متریال، برند و کشور سازنده را بشناسید، توانسته‌اید در خرید خود موفق عمل کنید؛ با کیف و کفش رنو همراه باشید.

چرا خرید نیم بوت دخترانه مشکی؟

چرا خرید نیم بوت دخترانه مشکی؟
نیم بوت تخت برای استایل اسپرت

مشکی یقیناً بهترین رنگ برای انتخاب نیم بوت مناسب است! زیرا بدون توجه به اینکه چه چیزی به تن کرده‌اید، می‌توانید نیم بوت دخترانه سیاه را با هر نوع پوششی ست کنید. با توجه به ایده‌‌های خلاقانه و سازگار با لباس، خانم‌های شیک پوش، همیشه به دنبال رنگی هستند که بتوانند در عین هماهنگ بودن با استایل، نقشی کاربردی نیز برای آن تعیین کنند. در این راستا، نیم بوت زنانه اسپرت را برای استایل کژوال و نیم بوت زنانه مجلسی را برای استایل رسمی ست کنید.

اینکه بتوان نیم بوت مشکی را در موقعیت‌های مختلف اعم از محل کار، دانشگاه، گشت و گذار دوستانه در شهر و یا مهمانی پوشید، و درباره نوع پوشش نیز نگرانی نداشت، به تنهایی نشان‌دهنده این موضوع است که مشکی بهترین رنگ برای انتخاب نیم بوت دخترونه است. سیاه که به‌عنوان یکی از رنگ‌های خنثی شناخته می‌شود، قابل ست شدن با هر نوع سبک پوششی است. ماهیت اصلی مشکی نشان از قدرت، جذابیت و ناشناختگی دارد.

انواع نیم بوت دخترانه مشکی

ما در زیر انواع نیم بوت دخترونه را یک به یک معرفی می‌کنیم:

نیم بوت مشکی دخترانه پاشنه‌دار

نیم بوت دخترانه مشکی پاشنه‌دار
نیم بوت پاشنه‌دار مجلسی

برای دختران و بانوانی که به‌دنبال مدل‌هایی ظریف و مجلسی هستند، نبم بوت پاشنه‌دار بهترین انتخاب است. این مدل برای موقعیت‌های رسمی و کژوال (روزمره و معمول) و قابل ست شدن با لباس شب، شلوار جین و مانتو و دامن عالی است. پاشنه این نیم بوت ممکن است باریک و یا پهن باشد و ارتفاع پاشه آن نیز برحسب علایق افراد متفاوت است.

 • موقعیت استفاده: این مدل نیم بوت برای همه زنان مناسب بوده و برای مجالس، محیط‌های اداری و استفاده‌های کوتاه‌مدت در طول روز (چند ساعته) مناسب است.
 • ست کردن با نوع پوشش: با شلوار جین، شلوار پارچه‌ای، مانتو بلند، مانتو کُتی، لباس شب، شومیز و دامن ست است.

نیم بوت دخترانه مشکی تخت

نیم بوت دخترانه مشکی تخت
نیم بوت بدون پاشنه

این مدل نیم بوت دخترانه مشکی برای استفاده روزانه که همراه با پیاده‌روی‌های طولانی است مناسب می‌باشد. چکمه دخترانه تخت راحت، ساده و شیک است و اغلب از طریق زیپ و یا سگک به دور پا سفت می‌شود. این نیم بوت به تنهایی دارای مدل‌ها و طرح‌های گوناگون است.

 • موقعیت استفاده: برای محیط کار، گشت و گذار در شهر، مهمانی‌های خودمانی و دورهمی، دانشگاه و هرگونه استفاده روزانه مناسب است.
 • ست کردن با نوع پوشش: با شلوار جین، شلوار پارچه‌ای، مانتو بلند، مانتو کُتی و به طور کلی استایل کژوال مناسب است.

نیم بوت دخترونه مشکی گوه‌ای

نیم بوت دخترانه مشکی گوه‌ای
نیم بوت گوه‌ای

این مدل چکمه دخترانه را می‌توان با ظاهر بسیار متفاوتش شناسایی کرد. در زیره این نیم بوت فاصله‌ای بین پاشنه و جایی که سینه پا بر روی زمین فرود می‌آید وجود ندارد. راه رفتن و حفظس تعادل با نیم بوت گوه‌ای راحت از مدل پاشنه‌دار است، ولی به اندازه نیم بوت تخت راحتی ندارد.

 • موقعیت استفاده: برای گشت و گذار در شهر، مهمانی‌های خودمانی و دورهمی مناسب است.
 • ست کردن با نوع پوشش: با شلوار جین و مانتو بلند عالی است.

بوت دخترانه مشکی نظامی

نیم بوت دخترانه مشکی نظامی
بوت نظامی

این مدل چکمه که الهام گرفته از بوت‌های نظامی است، چند سالی است وارد بازار فروش نیم بوت‌های زنانه شده است. ظاهر این کفش‌ها کاملاً شبیه بوت ارتشی است، و از سوراخ‌های بَند زیاد، زیره سخت و ضخیم و ساق نسبتاً بلند تشکیل می‌شوند. این مدل نیم بوت مشکی دخترانه طرافداران خاص خود را دارد.

 • موقعیت استفاده: برای گشت و گذار در شهر و استفاده روزانه مناسب است.
 • ست کردن با نوع پوشش: با شلوار جین و مانتو هماهنگ است.

نکات مهم در خرید بوت دخترانه مشکی

نکات مهم در خرید بوت دخترانه مشکی
نینم بوت نظامی با استایل کژوال راحت
 • ارتفاع پاشنه: برای موقعیت‌های مجلسی به‌دنبال نیم بوت پاشنه‌دار باشید، ولی برای استفاده روزانه نیم بوت تخت را انتخاب کنید. هر اندازه ارتفاع پاشنه بیشتر باشد، ظاهر و کاربرد بوت رسمی‌تر است. اما برای جلوگیری از مشکلات مربوط به کفش پاشنه بلند، حداکثر اندازه پاشنه را زیر سه سانتی‌متر انتخاب کنید.
 • ارتفاع ساق: ارتفاع ساق در نیم بوت‌های زنانه مشکی از دیگر نکات مهمی است که باید در زمان خرید در نظر گرفته شود. ارتفاع ساق معمولاً به زیر مچ پا، در تراز مچ پا و بالاتر از مچ پا طراحی و تولید می‌شود. اما حداکثر ارتفاع ساق در نیم بوت‌های دخترانه حداکثر تا نیمه‌های ساق پا امتداد دارد. بیشتر شدن ساق کفش تا ارتفاع زانو و بالاتر از آن، بوت ساق بلند نامیده می‌شود.
 • شکل انگشتان: به شکل پنجه جلوی نیم بوت توجه کنید، شکل پنجه می‌تواند گرد، بیضی شکل، مربعی و یا تیز باشد. هر چه جلوی چکمه تیز باشد، حرکت دادن انگشتان پا و میزان راحتی در راه رفتن کاهش می‌یابد. بنابراین، جهت راحتی بیشتر بهتر است شکل جلوی بوت را مربعی یا گرد انتخاب کنید.
نیم بوت مشکی دخترانه
نیم بوت پاشنه‌دار با استایل مجلسی
 • برند: در زنان خرید همیشه به‌دنبال مارک‌های معتبر بازار باشید. اغلب برندهای اروپایی و آمریکایی همانند داکرز، باما، اِس الیور، یانگ اسپریت، سیتی‌لاین و موارد دیگر، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. خرید بهترین مارک نیم بوت زنانه به معنای سرمایه‌گذاری بلند‌مدت است، شما نمی‌خواهید هر ساله به‌دلیل خراب شدن نیم بوت قبلی به‌دنبال خرید مدل جدیدتر باشید!
 • جنس و متریال: نیم بوت‌های دخترونه غلب از متریال چرم و جیر ساخته می‌شوند. هم چرم طبیعی و هم جیر با دوام و زیبا هستند، ولی نحوه تمیز کردن کفش جیر تاحدودی دشوار بوده و نیاز به آموزش دارد. در زمان خرید به جنس نیم بوت دقت کنید تا بتوانید محصولی را در خور شخصیت و نیازهای خود خریداری کنید.
 • سایز: قبل از خرید نیم بوت دخترانه مشکی، حتماً نسبت به اندازه سایز پای خود اطمینان حاصل کنید. برای این منظور، در خانه با قرار دادن پاهای خود بر روی کاغذ سفید و خط کشیدن دور تا دور هر دو پا با مداد، اقدام به اندازه‌گیری سایز پا کنید. در استاندارد سایزبندی اروپایی که اغلب در ایران استفاده می‌شود، اندازه پای خود را که با سانتی‌متر تعیین شد را جدول سایزبندی تطابق دهید.
این مطلب را حتما بخوانید:نیم بوت زنانه را به چی ست کنیم؟

انتخاب نیم بوت دخترانه مناسب برای زمستان

انتخاب نیم بوت دخترانه مناسب برای زمستان
نیم بوت تخت برای استایل اسپرت

هنگام خرید نیم بوت زمستانه، مهمترین توجه شما به شرایط آب و هوایی منطقه زندگی‌تان است. اگر از نیم بوت خود تنها برای رفتن به سرکار استفاده می‌کنید و مدل آن پاشنه‌دار نیز است، نیاز نیست به گرمابخش بودن و ضد‌آب بودن نیم بوت توجه کنید. اگر می‌خواهید کمی بیشتر پیاده‌روی کنید و احتمالاً بارش باران و برف به وفور در ناحیه زندگی شما رخ می‌دهد، انتخاب یک مدل چکمه ضد‌آب ضروری است.

با این وجود بهتر است در این شرایط بر روی خرید نیم بوت‌هایی که دارای آستر پشمی و رویه مقاوم در برابر سرما و آب هستند تمرکز کنید. برای نواحی که بارش باران در بیشتر روزهای پاییز و زمستان اجتناب‌ناپذیر است، از نیم بوت‌هایی که تا بالای مچ پا ارتفاع داشته و زیره آن دارای برجستگی است (برای جلوگیری از لیز خوردن در زمین‌های خیس) استفاده کنید. به طور کلی برای خرید یک مدل نیم بوت مناسب برای زمستان موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • آستر گرم و باکیفیت
 • رویه ضدآب
 • رویه مقاوم در برابر نفوذ سرما
 • زیره صخیم و دارای برجستگی
 • ساق بلند تا میانه‌های ساق پا
این مطلب را حتما بخوانید:بوت اسکیمویی چیست؟

اهمیت خرید نیم بوت دخترانه مشکی

اهمیت خرید نیم بوت دخترانه مشکی
نیم بوت براق چرمی برای استایل کژوال

شما می‌توانید در تمام طول فصول سرد سال، با پوشیدن نیم بوت دخترانه مشکی، نهایت راحتی و جذابیت را احساس کنید. در حالی که بازار از انواع نیم بوت دخترونه اشباع است، تنها کافی است با توجه به مواردی که در بالا بیان کردیم، اقدام به خرید چکمه مناسب کنید. در هوای سرد، چکمه زنونه انتخابی بسیار مناسب است، زیرا در عین حال که در راستای تیپ پاییزه و زمستانه قرار دارد، به گرم نگه داشتن پاها نیز کمک شایانی می‌کند. در نزد خریداران،

در این راستا، نیم بوت‌های دخترانه چرمی بیشترین راحتی و تطبیق‌پذیری را با نوع استایل دارند. یک مدل نیم بوت خاص را می‌توان با شلوار جین، دامن و هر نوع پوشش دیگری ست کرد. برای به‌دست آوردن بیشترین ارزش، سعی کنید در زمان خرید هوشمندانه عمل کنیدو همه موارد را در نظر بگیرید.

دیدگاه شما

X