نیم بوت زنانه مجلسی

نیم بوت زنانه مجلسی

وقتی برای مهمانی مهمی تصمیم به خرید یک جفت نیم بوت زنانه مجلسی (Formal Ankle Boots for Women) دارید، بدون تردید خانمی خوش‌سلیقه و بسیار متفاوتی هستید! زیرا به صورت سنتی، اغلب بانوان برای هرگونه مراسم رسمی و نیمه‌رسمی کفش پاشنه بلند می‌پوشند. پس همین‌که به دنبال پیداکردن چکمه مناسب برای ست کردن با لباس شب و یا هر نوع پوشش دیگر خود هستید، باید بگوییم: «انتخاب نیم بوت برای مجالس، شما را در کانون توجه دیگران قرار می‌دهد.»

فارغ از آن‌که لباس شما چه مدلی و چه رنگی است، نیم بوت زنانه مجلسی اغلب با هر نوع استایل و تیپ رسمی هماهنگ است. پس با خیال راحت لباس مورد نظر خود را انتخاب کنید، ولی در انتخاب بوت لازم است در کنار قیمت، جنس، برند، به مدل آن نیز توجه کنید. از این رو، ما در مقاله‌ای دیگر از کیف و کفش رنو به شما در خرید بهترین و مناسب‌ترین نیم بوت مجلسی زنانه و دخترانه کمک می‌کنیم.

مشخصات نیم بوت زنانه مجلسی

مشخصات نیم بوت زنانه مجلسی
نیم بوت پاشنه نازک با لباس مجلسی

هر مدل از نیم بوت‌های زنونه برحسب موقعیت استفاده دارای مشخصات ظاهری خاصی هستند، این مهم درباره بوت مجلسی نیز کاملاً صدق می‌کند که به شرح زیر است:

  • دارای پاشنه (پهنه یا نازک، بلند یا کوتاه) است.
  • معمولاً زیپی، کِشی و سگک‌دار است.
  • از جنس چرم و جیر است.
  • زیره نازکی دارد (کف کفش ضخامت بسیار کمی دارد).
  • اندازه ساق آن ممکن است پایین‌‎تر یا بالاتر از تراز مچ پا باشد.
  • پنجه نیم بوت (باکس پنچه) معمولاً تیز است.
  • آستر داخلی ویژه جهت گرم کردن پا ندارد.
  • جنس رویی اغلب از متریال قابل تنفس ساخته می‌شود (باعث خروج هوای داخل کفش می‌شود که به خنک شدن و عدم بو گرفتن پا کمک می‌کند).

انواع نیم بوت زنانه مجلسی

براساس مشخصاتی که در بالا درباره نیم بوت‌های زنانه رسمی بیان کردیم، تاحدودی می‌توان نوع این چکمه‌ها را تشخیص داد. اما برای راحتی بیشتر شما، در زیر انواع رایج نیم بوت مجلسی زنونه آورده شده است:

نیم بوت مجلسی زنانه پاشنه پهن

نیم بوت مجلسی زنانه پاشنه پهن
نیم بوت مجلسی زنانه پاشنه پهن

همان‌طور که از نامش پیداست، این مدل نیم بوت پاشنه‌دار است. پاشنه پهن شاید جذابیت های پاشنه نازک را نداشته باشد، ولی به عنوان مدلی محبوب و کلاسیک شناخته می‌شود. در کنار زیبایی ظاهری، راحتی در راه رفتن و حفظ تعادل مهمترین ویژگی این بوت‌های زنانه است. نیم بوت پاشنه پهن به تنهایی دارای مدل‌های مختلفی اعم از جلو بسته و جلو باز تقسیم می‌شود. این مدل بوت مجلسی هم برای دختران جوان و هم برای بانوان میانسال مناسب است، و با لباس شب کوتاه و بلند ست می‌شود.

نیم بوت زنانه مجلسی پاشنه نازک

نیم بوت زنانه مجلسی پاشنه نازک
نیم بوت زنانه مجلسی پاشنه نازک

پاشنه نازک اغلب محبوب‌ترین نوع نیم بوت در بین دختران جوان است. جذابیت‌های ظاهری و انعطاف‌پذیری بالای این مدل چکمه، به ست شدن آن با انواع استایل رسمی کمک کرده است. شما می‌توانید با یک لباس شب دامن کوتاه، یک مدل نیم بوت مجلسی پاشنه باریک به پا کنید و جذابیت‌های ظاهری خود را به کمال برسانید. نکته منفی در مورد این مدل نیم بوت، راحتی کمتر و تلاش زیاد برای حفط تعادل در موقع راه رفتن است.

نیم بوت مجلسی زنانه جلو باز

نیم بوت مجلسی زنانه جلو باز
نیم بوت مجلسی زنانه جلو باز

یکی از منحصربه فردترین چکمه‌های مجلسی، مدل جلوباز است. قسمت پنجه این نیم بوت باز است، به طوری که دو یا سه انگشت پا قابل مشاهده است. وجود قسمت باز در جلوی این کفش، از یک سو بر زیبایی و جذابیت ظاهری آن تأثیر می‌گذارد، و از سویی دیگر به تهویه هوای داخل کفش کمک می‌کند. بوت جلو باز با لباس شب کوتاه و بلند قابل ست شدن است. فراموش نکنید که در هنگام پوشیدن این نیم بوت، به ناخن‌های پای‌تان لاک بزنید!

نکات مهم در خرید بوت مجلسی زنانه

نکات مهم در خرید بوت مجلسی زنانه
نیم بوت جیر کِرِمی

شما به دنبال یک جفت چکمه مجلسی زنانه هستید که با مجموعه‌ای از لباس‌‌های شما قابل ست شدن باشد. در واقع، شما به خرید نیم بوت زنانه به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند‌مدت فکر می‌کنید. در این راستا، ما پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید موارد زیر را در خاطر ثبت کنید:

جنس و متریال

هنگام انتخاب بوت مجلسی، شما باید نخست به جنس کفش دقت کنید. جـیر ماده‌ای نرم است که جلوه‌ای ملایم و در عین حال شیک را به استایل شما می‌بخشد. البته در کنار زیبایی، تمیز کردن کفش جیر اغلب دشوار است. از طرف دیگر، چرم متریالی سخت و کاربردی‌تر است. ممکن است به اندازه جیر نرم نباشد، اما هنوز هم  انعطاف‌پذیری خوبی دارد. تمیز کردن چرم آسان است و به طور کلی ضد‌آب نیز می‌باشد. نیم بوت مجلسی چرمی گرچه گران است، اما می‌تواند نهایت زیبایی و کیفیت را ارائه دهد.

اندازه پاشنه

در صورت امکان، از پوشیدن نیم بوت های خیلی پاشنه باریک یا خیلی پاشنه بلند خودداری کنید. این مدل‌ها اغلب باعث کاهش تطبیق‌پذیری کفش و با فیزیک پا خواهند شد، به طوری که با حداقل یک ساعت استفاده از این نیم بوت‌ها احساس ناراحتی و درد خواهید کرد. به هر صورت، اگر به چکمه پاشنه بلند نازک علاقه دارید، اندازه پاشنه را کمتر از ۵ سانتی‌متر انتخاب کنید، یا اگر پاشنه ۱۰ سانت چِشم شما را گرفته است، سعی کنید آن را بیشتر از ۲ ساعت به پا نکنید.

نیم بوت مجلسی زنانه
نیم بوت چرم نوک تیز

مدل

نکته جالب در مورد بوت‌های مجلسی زنانه این است که آن‌ها دارای مدل‌های مختلف و متنوعی هستند. اگر به دنبال یک نیم بوت برای ست کردن با لباس شب کوتاه هستید، دست‌تان باز است، اگر می‌خواهید با لباس شب بلند یک جفت نیم بوت مناسب را پیدا کنید، باز هم دست‌تان باز است. حتی برای ست کردن با شلوار جین و شومیز نیز هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. به هر حال، در زمان خرید به جزئیاتی همانند زیپی یا کِشی بودن، وجود قطعات فلزی روی کفش و موارد دیگر توجه کنید.

این مطلب را حتما بخوانید:نیم بوت زنانه را به چی ست کنیم؟

راحتی

به میزان راحتی خود در هنگام پوشیدن نیم بوت مجلسی فکر کنید، درست است که تنها برای چند ساعت این مدل کفش‌ها را به پا دارید، ولی شما به دنبال لذت بردن از مراسم و مهمانی‌هایی هستید که به آنها دعوت شده‌اید، وگرنه چه کسی دوست دارد تمام وقت از ناراحتی و درد پا رنج ببرد. راحتی می‌تواند به کیفیت، برند و مدل نیم بوت مربوط باشد؛ ضروری است هر کدام از این موارد را به تنهایی مورد بررسی قرار دهید.

بوت مجلسی زنانه
استایل خاص مجلسی با نیم بوت چرم سفید

برند

در زمان خرید حتماً به مارک بوت مجلسی زنانه توجه کنید، بیشتر برندهای مشهور از بهترین متریال در تولید کفش‌های خود استفاده می‌کنند. آنها همچنین در هر فصل مجموعه‌ای جدید از مدل‌های نیم بوت را معرفی می‌کنند که در هیچ جای دیگر قابل مشاهده نیستند. همانطور که در بالا بیان کردیم، انتخاب نیم بوت خوب یک سرمایه‌گذاری بلند‌مدت در راستای خریدی مطمئن است، این مورد می‌تواند شامل کیفیت و تطابق بهتر آن با سبک پوششِ رسمی نیز باشد.

قیمت

محدودیت‌های بودجه نباید مانع از داشتن یک جفت چکمه مجلسی زنانه مناسب باشد! هدف این است مدلی را انتخاب کنید که بتواند راحتی، دوام و زیبایی را در خود داشته باشد. قیمت بالای نیم بوت اگر به طور عادلانه تعیین شده باشد که نشان از برند و کیفیت بالای آن دارد، نه تنها پول دور ریختن نیست، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری کردن اصولی است. شما یقیناً دوست ندارید تنها با چند بار پوشیدن بوت، کفش خود را به دور بیاندازید و دوباره چکمه جدید خریداری کنید.

خرید اینترنتی نیم بوت زنانه

خرید اینترنتی نیم بوت زنانه
استایل رسمی با نیم بوت چرم زیپ‌دار

دوران خرید حضوری و طی مسافت طولانی در ترافیک جاده دیگر به سَر رسیده است! امروزه وبسایت‌های اینترنتی فروش کفش کار را برای همه آسان کرده‌اند. شما می‌توانید در خانه خود تنها با چند کلیک بازه گسترده‌ای از انواع نیم بوت مجلسی زنانه را به همراه مشخصات و قیمت مشاهده کنید، و هر کدام را برحسب میزان بودجه و دیگر نیازها‌ی‌تان خریداری کنید. همچنین از می‌توانید از زمان حراج بوت زنانه نیز مطلع شوبد و بهترین مدل‌ها و برندها با تخفیف‌های ویژه خریداری کنید. خرید آنلاین به معنای واقعی کلمه یعنی صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ذخیره زمان است.

سوالات متداول

نیم بوت‌های زنانه مجلسی شامل چه مدل‌هایی می ‌شوند؟

نیم بوت های مجلسی اغلب دارای پاشنه بلند (پهن یا نارک) و به صورت جلوباز طراحی می‌شوند.

جنس نیم بوت‌های مجلسی زنانه و دخترانه چیستند؟

کلیه نیم بوت‌های مجلسی از چرم و جیر ساخته شده‌اند و از برندهای معتبر جهانی هستند.

ایا نیم بوت‌های زنانه گارانتی معتبر دارند؟

بله، کلیه نیم بوت‌های دخترانه و زنانه موجود در فروشگاه اینترنتی مارکومد دارای گارانتی معتبر هستند.

دیدگاه شما

X