چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟

راه رفتن راحت با کفش پاشنه بلند یک آرزوی ابدی برای بانون است؛ در عین حال که زنان و دختران جوان عاشق کفش‌های پاشنه بلند هستند، از سویی دیگر حتی ممکن است از آن‌ها متنفر هم باشند! اما هیچ چیز بدتر از آن نیست که به یک مهمانی مهم دعوت شوید و نتوانید کفش پاشنه بلند بپوشید! به همین دلیل بسیاری از بانوان این پرسش مهم را دارند که: «چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟» برای پاسخ به این سؤال با کیف و کفش رنو همراه باشید.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟

هفت نکته مهم در نحوه درست پوشیدن کفش پاشنه بلند را در زیر آورده‌ایم:

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟

۱- از سایز کفش مطمئن شوید

اشتباه شماره یک که احتمالاً اغلب خانم‌ها مرتکب می‌شوند، عدم بررسی سایز مناسب کفش برحسب اندازه پا است. اندازه پا در طول سال‌ها تغییر می‌کند، حتی به میزان یک سایز کامل! به خصوص بعد از بچه دار شدن پاهای بیشتر زنان بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین، پاهای خود را سالی یک بار اندازه بگیرید و اگر هرگز این کار را نکرده‌اید اکنون زمان آن است. اندازه پاهای خود را هنگام خرید کفش پاشنه‌دار، در عرض و طول نیز اندازه بگیرید. اما همیشه به اندازه یک انگشت کوچک دست سایز کفش را بزرگ‌تر انتخاب کنید.

۲- نوع پای خود را بشناسید

نوع پای خود را بشناسید. به نظر بسیاری از پزشکان بهترین روش برای شناخت نوع پای اتفاقاتی است که برای آن رخ می‌دهد. هر گونه درد و نارحتی می‌توانند بهترین علائم برای این موضوع باشند. دو روش ساده وجود دارد که می‌توانید «کف پای صاف» یا «کف پا با قوس زیاد» را تشخیص دهید. نخست پای خود را مرطوب کنید و روی یک تکه کاغذ سفید قرار دهید، حال تصویر پاهای شما روی کاغذ نقش بسته است، اگر پای شما بدون هیچ گونه قوس باشد، تصویر تمام کف پای شما را نشان می‌دهد.

۳- پاشنه پهن تر همیشه بهتر است

از پوشیدن روزانه پاشنه‌های نازک خودداری کنید، زیرا از یک سو راه رفتن با آن‌ها بسیار دشوار بوده و از سویی دیگر باعث عدم تعادل شما می‌شوند. این کفش‌ها باعث چرخش پاهای‌تان می‌شوند و گاهی اوقات ممکن است باعث افتادن شما به زمین نیز شوند. اگر هر کفش پاشنه باریک می‌پوشید، اکنون زمان تغییر است. برای بانوانی که به طور مداوم در محل کار کفش پاشنه‌دار می‌پوشند، بهتر است به دنبال مدل‌های کفش پاشنه پهن زنانه باشند تا حداکثر راحتی و پشتیبانی را در اختیارشان قرار دهند.

راه رفتن راحت با کفش پاشنه بلند

۴- به پاهای خود استراحت دهید

کفش‌های پاشنه بلند خود را در طول روز از پا در بیاورید و به پاهای خود استراحت دهید. در محل کار برای یک‌بار هم که شده در زمان صرف ناهار، کفش‌های خود را در بیاورید. این کار باعث گردش مناسب خون در پاهای شما شده و به کاهش درد و ناراحتی نیز کمک می‌کند. حتی یک یا دو روز در هفته را به پوشیدن کفش‌های دیگر اختصاص دهید، برای مثال می‌توانید کفش ورزشی به پا کنید.

۵- پاهای خود را ورزش دهید

تمرین و کشیدن پاها بعد از هر بار پوشیدن کفش پاشنه ضروری است. برای این منظور می‌توانید کشش را به انگشتان و مچ پا وارد کنید، مثل اینکه انگشتان پا را به سمت پایین می‌کشید تا تاندون آشیل و ماهیچه‌های ساق پا کشیده شوند. این کار را برای هر دو پا انجام دهید. حتی در محیط کار نیز این تمرین ساده را می‌توانید انجام دهید. در پایان روز می‌توانید بعد از قرار دادن پاهای‌تان در داخل آب گرم، شروع مالش و به اصطلاح ورز دادن آن‌ها کنید.

۶- سطح پوشش بیشتر بهتر است

هرچه سطح پوشش جلویی کفش پاشنه بلند بیشتر باشد، برای سلامت پاها و راحتی در راه رفتن بهتر است. بسیار از کفش‌های پاشنه بلند به شکل صندل طراحی می‌شوند و تنها از چند بَند تشکیل شده‌اند. این بندها می‌توانند بر روی مچ و جلوی کفش را بپوشانند، اما بازم هم بیشتر نواحی پا لخت هستند. اگر مستعد ابتلا به تاول و حساسیت پوستی هستید، بهتر است از پوشیدن مداوم این مدل کفش‌ها خودداری کنید. به دنبال مدل‌هایی باشید که بیشتر نواحی پاها را پوشش دهند.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟

۷- از کفی مخصوص استفاده کنید

یک دیگر از مواردی که  کمک می‌کند با کفش پاشنه بلند راحت راه بروید، استفاد هاز کفی مخصوص است. این کفی‌ها معمولاً از ژل سیلیکونی ساخته می‌شوند و به دلیل ایجاد نرمی باعث کاهش مشکلات درد پا می‌شوند. به خصوص اگر از جنس سیلیکون باشد، پای شما را در کفش ثابت نگه داشته می‌شود. مکانیسم کار این کفی‌ها به این صورت است که از وارد آمدن فشار به جلوی پاهای (انگشتان و پنجه پا) جلوگیری می‌کنند.

این مطلب را حتما بخوانید:فواید پوشیدن کفش پاشنه بلند

اهمیت پوشید کفش پاشنه بلند

کفش‌های پاشنه بلند زنانه غیرقابل محو شدن هستند، زیرا هم زنان آن‌ها را دوست دارند و هم مردان! به راحتی می‌توان گفت کفش پاشنه بلند ماهیت اصلی زنانگی است که باعث کامل شدن استایل یک خانم می‌شود. کفش پاشنه بلند به ایجاد یک ظاهر زیبا کمک می‌کند و به طور ناخودآگاه بانوان را در نزد مردان جذاب و قابل احترام نشان می‌دهد.

دیدگاه شما

X