کفش مناسب برای پای بزرگ

کفش مناسب برای پای بزرگ

بسیاری افراد که فکر می‌کنند پای بزرگی دارند، می‌خواهند بدانند چگونه می‌توانند کاری کنند که پاهای‌شان کوچک‌تر به نظر برسند. اگر شما این فکر را در َسر دارید، اولین چیزی که می‌خواهیم با شما در میان بگذاریم این است که احتمالاً پای شما به اندازه‌ای که در نظر دیگران بزرگ است، برای شما اینطور نیست. پس این فکر را از ذهن‌تان دور کنید، زیرا اندازه پای شما مطابق با تناسب بدن‌تان است.

حال می‌رویم سراغ پیدا کردن کفش مناسب برای پای بزرگ شما! نکته اول این است که سعی کنید از اندازه کفش خود خجالت نکشید، و مدلی را انتخاب کنید که مطابق بر سایز و میزان راحتی شما در هنگان راه رفتن و یا دویدن باشد، دوم کفشی را انتخاب کنید که از پاهای شما به خوبی حمایت و پشتیبانی کند. برای اینکه بدانید باید چه موارد دیگری را در زمان خرید در نظر بگیرید، با کیف و کفش رنو همراه باشید.

کفش مناسب برای پای بزرگ

کفش مناسب برای پای بزرگ

موارد بیان شده در زیر می‌توانند به شما در انتخاب کفش مناسب برای پاهای بزرگ کمک کنند:

از کجا می‌توان کفش‌های بزرگ خریداری کرد

با گفتن همه این موارد، اگر پای شما واقعاً بزرگ‌تر از چیزی است که در نظر گرفته می‌شود، احتمالاً در پیدا کردن کفش‌های متناسب با مشکل روبرو خواهید بود. با این حال، نمی توان مرجع یا بورس تخصصی را برای خرید کفش‌های سایز بزرگ در نظر گرفت. بهترین راه مراجعه به وبسایت‌های فروش اینترنتی و فروشگاه‌های فیزیکی داخل شهر است.

نکاتی برای کوچک‌تر نمایان شدن پای بزرگ

اگر بعد از همه آنچه در بالا گفتیم، هنوز هم متقاعد شد‌ه‌اید که پاهای شما خیلی بزرگ به نظر می‌رسند، در اینجا چند نکته از مدل کفش که باعث می‌شود پاهای‌تان کوچک‌تر به نظر برسند آورده شده است:

کفش پاشنه بلند در مقابل کفش تخت!

در حالی که کفش پاشنه بلند ممکن است به اندازه کف پا یا تمام بدن شما مناسب نباشد، اما باعث می‌شود پاهای شما کوچک‌تر به نظر برسند. خبر خوب این است که کفش پاشنه پهن و کفش پاشنه گوه‌ای معمولاً این کار را بهتر از کفش پاشنه باریک انجام می‌دهند و پوشیدن آنها معمولاً راحت‌تر نیز است. ارتفاع پاشنه کفش در مورد کفش‌های مردانه صادق نیست و مردان نمی‌توانند از طریق پاشنه پاهای بزرگ خود را کوچک نشان دهند. اما به طور معمول سبک‌هایی که فقط اشاره‌ای به قسمت پاشنه کفش دارند، باعث می‌شوند پاهای شما کوچک‌تر به نظر برسند.

کفش برای پای بزرگ

کفش گِرد در مقابل کفش نوک تیز

کفش‌های نوک تیز می‌توانند باعث افزایش ظرافت و زیبایی پاها شوند. از آنجا که آنها معمولاً مجلسی هستند، همچنین باعث می‌شوند پاها نیز کشیده‌تر به نظر برسد. برای پاهای بزرگ بهتر است از پوشیدن کفش‌های نوک تیز جداً خودداری کنید، زیرا پاهای شما را بیش از اندازه بزرگ نشان خواهند داد. انتخاب مناسب می‌تواند کفشی باشد که جلوی پنجه آن گِرد است.

این مطلب را حتما بخوانید:فواید پوشیدن کفش پاشنه بلند

کفش‌های رنگ تیره

کفش‌ها با رنگ‌های تیره‌تر باعث می‌شوند که پای شما در سایه‌های روشن یا پاستیلی رنگ، کوچک‌تر از کفش ظاهر شوند، اما احساس نکنید که فقط باید به رنگ مشکی بچسبید! علاوه بر مشکی، رنگ‌های خاکستری تیره و نوک مدادی، نسخه‌های پر رنگ‌تر از طیف رنگ قرمز، آبی، بنفش و سبز می‌توانند انتخاب‌های در خور توجهی باشند.

از پوشیدن صندل‌ها با رویه کم خودداری کنید

صندل‌هایی که رویه کمی دارند و باعث می‌شوند پاها بیشتر نمایان شوند، پای هر فردی را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. اما با اینکه پوشیدن صندل هم برای مردان و هم برای زنان بسیار راحت و در عین حال جذاب است، اما پیشنهاد ما برای آن دسته از افرادی که پای بزرگ دارند، این است که به سراغ صندل‌ها با بَندها و تسمه‌های پهن‌تر بروند.

کفش جلو باز برای بانوان

به عنوان یک قاعده کلی برای کفش‌های جلو بسته، هر چه متریال بیشتری بالای پا شما را بپوشاند، پای شما بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. به دنبال مدلی از کفش باشید که به اندازه دو تا سه انگشت از جلو باز باشد. معمولاً صندل‌ها و کفش‌های پاشنه بلند جلو باز می‌توانند انتخاب محبوب‌تری باشند.

نکات مهم در خرید کفش مناسب برای پای بزرگ

نکات مهم در خرید کفش مناسب برای پای بزرگ

هنگام خرید کفش، می‌خواهید چیزی بیش از معیارهای مُد را در ذهن داشته باشید، همچنین می‌خواهید عملکرد و کیفیت کفش را در ظنر بگیرید. ۱۰ نکته زیر به شما در این روند کمک می‌کنند:

  • کفش را بعد از ظهر بخرید! طبیعتاً پای شما به دلیل فعال بودن در طول روز، در ساعات پایانی بزرگ‌تر از اندازه طبیعی خود خواهند بود.
  • قبل از خرید کفش حتماً جوراب به پا داشته باشید، این مورد برای تعین صحیح اندازه و سایز کفش است.
  • معمولاً یک پا بزرگ‌تر از پای دیگری است، در زمان خرید کفش حتماً سایز صحیح را برای پای بزرگ‌تر انتخاب کنید.
  • کفش باید همیشه به اندازه یک انگشت بزرگ‌تر از اندازه پا باشد. این مورد برای راحتی بیشتر در راه رفتن و پشتیبانی از پاها است.
  • کیفیت داخلی و بیرونی کفش را با دقت بررسی کنید، داخل کفش نباید دارای درز و یا سفتی باشد، به طوری باعث تاول و تورم در پاهای شما شود. متریال بیرونی کفش نیز باید در برابر شرایط محیطی متفاوت مقاوم باشد.
  • به غیر طول کفش، حتماً به عرض آن نیز توجه کنید. طول و عرض باید به اندازه‌ای باشند که پاها را به خوبی بپوشانند.
  • زیره کفش را بررسی کنید و ببینید آیا در برابر سطوح سخت زمین دارای مقاومت بالایی هستند یا خیر! بهترین جنس زیره کفش معمولاً از رابر و پلی‌اورتان است.
  • به دنبال برندهای مشهور تولید کننده کفش باشید، زیرا این برندها میزان کیفیت و دوام کفش را تضمین می‌کنند.
  • کفش‌های ورزشی برای استفاده روزانه را در ارجحیت قرار دهید، زیرا در کنار راحتی می‌توانند پشتیبانی و حمایت بیشتری را از پاهای شما کنند.
این مطلب را حتما بخوانید:کفش مناسب برای پای لاغر

اهمیت پیدا کردن کفش مناسب

از آنجا که در هر کفش فاکتورهای زیادی دارد، واقعاً راهی برای توصیف اینکه کدام کفش مناسب پای بزرگ است وجود ندارد. بهترین و آسان‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تمام موارد بالا را فراموش نکنید و کفشی را که واقعاً دوستش دارید را خریداری کنید. مدلی که باعث شود احساس بهتری دارید و با هر پوشیدن آن احساس غرور به شما دست می‌دهدد، دقیقاً می‌تواند همان چیزی باشد که به دنبالش هستید.

دیدگاه شما

X