اندازه مناسب پاشنه کفش زنانه چقدر باید باشد؟

اندازه مناسب پاشنه کفش زنانه چقدر باید باشد؟

بعد از گذر همه این سال‌ها، بانوان همچنان این پرسش مهم را دارند که: «اندازه مناسب پاشنه کفش زنانه (Heel Height Size) چقدر است؟» این کفش‌ها به دلیل ایجاد طیف وسیعی از مشکلات مختلف از تغییر شکل پا گرفته تا کمردرد، زمان زیادی است که مورد نقد و سرزش جامعه پزشکی قرار گرفته‌اند.

اما توصیه ما در این است که: «از داستان‌های ترسناکی که درباره کفش پاشنه بلند می‌گویند، نترسید!» ما مطمئن هستیم که دختران می‌توانند هنوز هم این کفش‌ها را بپوشند و از آن‌ها لذت ببرند. ما می‌گوییم: «مهمترین چیز یافتن اندازه یا قد مفیدِ پاشنه است» برای درک بهتر این موضوع با کیف و کفش رنو همراه باشید.

جهت مطالعه عناوین مقاله روی عنوان مورد نظر کلیک کنید:

اندازه مناسب پاشنه کفش زنانه چقدر است؟

اندازه مناسب پاشنه کفش

نکته اصلی در این است که کدام یک اندازه پاشنه برای شما بهتر و مناسب‌تر است! اکنون به لطف یک معادله ساده که توسط پزشک مشاور Emma Supple ارائه شده است، ما نسبت به این موضوع به تحلیل دقیق‌تری می‌پردازیم.

به عنوان مثال، پاشنه‌های ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر برای پاها بسیار نامناسب هستند، این کفش‌ها بیشتر جنبه زیبایی دارند تا حفظ موقعیت صحیح پا! در چنین پاشنه‌هایی دشوار است که وضعیت مستقیم راه رفتن را حفظ کرد، بنابراین پاها به سرعت خسته می‌شوند.

بیایید با هم سعی کنیم طول ایده‌آل پاشنه و همچنین حداکثر ارتفاع مطلوب آن را دقیقاً محاسبه کنیم. با تعیین اندازه درست، می‌توان گزینه‌هایی را برای انتخاب کفش مناسب و راحت برای استفاده روزانه و جهت موارد خاص (مجالس یا مهمانی‌ها) دریافت کنیم.

برای تعیین اندازه ایده‌آل پاشنه فرمول خاصی وجود دارد، نخست قدتان را اندازه بگیرید (می‌توانید بر روی دیوار خانه با مداد علامت‌گذاری کنید)، سپس فاصله بالاترین ناحیه سر تا ناف خود را اندازه بگیرید، مقدار عدد بدست آمده را در ۱.۶۱۸ ضرب کنید. عدد ۱.۶۱۸ نرخ طلایی ما است.

یک مثال: قد ۱۶۷ سانتی‌متر و فاصله نوک سر تا ناف شما نیز ۶۵ سانتی‌متر است.

گام اول: ۶۵ * ۱.۶۱۸ = ۱۰۵ سانتی‌متر

عدد ۱۰۵ طول مناسب پاها (از سَر ران تا انتهای کف پا)، براساس نرخ طلایی است.

گام دوم: ۱۰۵ + ۶۵ = ۱۷۰ سانتی‌متر

عدد ۱۷۰ اندازه قد ایده‌آل براساس نرخ طلایی است.

گام ۳: حالا از اندازه قد ایده‌آل، ارتفاع قد واقعی خود را کم کنید: ۱۶۷ – ۱۷۰ = ۳ سانتی‌متر

نتیجه نهایی: ۳ سانتی‌متر اندازه مناسب پاشنه براساس مشخصات بدنی شما است.

این ارتفاع پاشنه کاملاً متناسب بدن‌تان است و باعث می‌شود در هنگام راه رفتن احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. این اندازه منجر به به ریلکس شدن کمر و بدن شما می‌شود، پاهای‌تان خسته نمی‌شوند و باسن شما به طور طبیعی حرکت خواهد کرد. بنابراین، فرم راه رفتن شما نیز بسیار زیبا و چشم‌نواز خواهد بود.

وضعیت صحیح بدن اجازه می‌دهد انرژی شما به طور مساوی در سرتاسر بدن جریان یابد، و این به نوبه خود به بازگرداندن عملکرد صحیح تمام اندام‌ها کمک می‌کند، که به طور مستقیم بر سلامتی‌تان تأثیر می‌گذارد. اندازه کفش با پاشنه ۳ سانتی‌متر برای شما جهت استفاده روزانه بسیار مناسب است.

اندازه مناسب پاشنه کفش

تعیین حداکثر اندازه مطلوب پاشنه

پا را اندازه می‌گیریم و عدد آن را به نصف تقسیم می‌کنیم. سپس، نصف اندازه پا را در ۱.۶۱۸ تقسیم می‌کنیم.

یک مثال: طول پای شما ۲۴.۵ سانتی‌متر است.

۲۴.۵ تقسیم بر ۲ = ۱۲.۲۵ سانتی‌متر

۱۲.۲۵ تقسیم بر ۱.۶۱۸ = ۷.۵ سانتی‌متر

نتیجه نهایی: ۷.۵ سانتی‌متر حداکثر ارتفاع پاشنه براساس مشخصات بدنی شما است. از این اندازه پاشنه تنها برای چند ساعت کوتاه و نه کاربردهای روزانه استفاده کنید.

آنچه که در انتخاب اندازه مناسب پاشنه کفش زنانه بسیار مهم جلوه می‌کند، این واقعیت است که هر یک از بانوان بر حسب فرم بدن، شکل استخوان‌بندی پا و حتی علائق شخصی، نیازهای متفاوتی دارند.

تاثیر استخوان‌بندی پا در تعیین اندازه مناسب پاشنه کفش

آمار این واقعیت را تأیید می‌کنند که بسیاری از زنان به سادگی نمی‌توانند اندازه پاشنه کفش خود را تعیین کنند. کفش نامناسب باعث ایجاد درد در عضلات، تورم و تاول و همچنین مشکلات طولانی مدت در نواحی زانو و کمر می‌شود. البته بخش مهمی از این مشکلات به دلیل انتخاب نادرست ارتفاع پاشنه است.

چیزی که بسیاری از بانوان نمی‌دانند این است که برحسب ساختار مچ پا، برخی از خانم‌ها به طور طبیعی حتی با پوشیدن کفش پاشنه ۱۰ سانتی هم احساس راحتی می‌کنند، اما چرا؟

ارتفاع پاشنه می‌تواند براساس انعطاف‌پذیری تالوس (قاپ) یا استخوانی که ساق را به مچ پا متصل می‌کند تعیین شود. استخوان تالوس به شکلی خمیده در بالا و جلوی پا قرار دارد، و نحوه حرکت آن نشان‌گر این است که اندازه مناسب پاشنه کفش چقدر باید باشد.

هنگامی که پای خود را مستقیم به سمت جلو می‌کشید، اگر احساس کردید که این کار را بسیار راحت انجام دادید، تالوس شما تحرک زیادی به سمت بالا و پایین داشته و می‌توانید پاشنه‌های بلندتر را راحت‌تر بپوشید. اما اگر تالوس شما به راحتی خم نشود، با کفش‌های تخت راحت‌تر و خوشحال‌تر خواهید بود.

این مطلب را حتما بخوانید:انتخاب درست سایز کفش برای بانوان

حتی اگر تالوس شما اجازه دهد تا کفش‌هایی با پاشنه بلند‌تر بپوشید، اما حداکثر ارتفاع مجاز برای این موضصوع نیز تعیین شده است که تقریباً ۳ اینچ یا ۷ سانتی‌متر می‌باشد. حتی با وجود تالوسِ انعطاف‌پذیر، نمی‌توان به مدت طولانی یک جفت کفش پاشنه بلند ۱۰ سانتی پوشید!

احتمالاً قد نیز بر روی وضعیت بدن تأثیر می‌گذارد. خانم‌هایی که قدی بلند دارند، با پوشیدن کفشی که ارتفاع پاشنه آن بیش از اندازه می‌باشد، ممکن است در راه رفتن دچار مشکل شوند. در این حالت، بدن به جلو زاویه گرفته و فشار مضاعفی به سرپنجه پا می‌آید. ادامه این روند باعث ایجاد درد در نواحی مختلف پا و کمر می‌شود.

موقعیت پاشنه نیز بسیار حیاتی است. پاشنه کفش برای رسیدن به حداکثر ثبات باید مستقیماً زیر استخوان پاشنه باشد. موقعیت پاشنه کفش اگر دقیقاً زیر استخوان پاشنه پا نباشد، به عدم راه رفتن صحیح و حفظ تعادل منجر می‌شود. برخی از بهترین برندهای کفش زنانه سعی کرده‌اند در عین توجه به زیبایی و جذابیت کفش، موارد سلامتی آن را نیز در تولید محصولات خود لحاظ کنند.

هنگام انتخاب راحت‌ترین پاشنه ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. سینوس تارسی یک کانال کوچک در زیر پا است که از چپ به راست حرکت می‌کند و یکی دیگر از مؤلفه‌هایی است که انعطاف‌پذیری مچ پا را فراهم می‌کند. این کانال درست در زیر تالوس و بالای استخوان پاشنه قرار دارد.

هرچه سینوس تارسی متحرک (بنابراین بزرگ‌تر هم است) باشد، به همان اندازه فرد می‌تواند اندازه پاشنه بیشتر را تحمل کند. از نظر تئوریک، اگر کوچک‌تر باشد، به احتمال زیاد به کفش با پاشنه کوتاه نیاز پیدا می‌کنید. با این حال، تنها راه ارزیابی اندازه این کانال از طریق سونوگرافی و اسکن‌ است.

اهمیت تعیین اندازه مناسب پاشنه کفش برای بانوان و دختران جوان

زیبایی و ظرافت، جلوه‌ای طبیعی از سرشت زنانه است. زیبایی ظاهری به وضعیت سلامتی بستگی دارد. بنابراین، قبل از تعقیب روند مُد، بهتر است در مورد آنچه نه تنها برای شما زیباست، بلکه برای سلامتی‌تان نیز مفید است، فکر کنید! کفش‌های پاشنه‌دار بیش از هر نوع پوشاک دیگری، هویت زنانه را آشکار می‌کنند، این کفش‌ها در عین حال که به بانوان قدرت و اعتماد به نفس می‌دهند، باعث می‌شوند زنان در نزد دیگران به ویژه آقایان شخصیتی بسیار محترم و ظاهری بی‌نهایت جذاب داشته باشند.

 

دیدگاه شما

X