ست رنگ کفش و شلوار برای آقایان

ست رنگ کفش و شلوار برای آقایان

ست کردن رنگ کفش با شلوار ممکن است برای آقایان ایده خیلی چالش‌برانگیزی نباشد، اما همه ما می‌دانیم که توجه به جزئیات ظریف همان چیزی است که باعث می‌شود یک مرد واقعاً خوش‌پوش به نظر برسد. اگر وقت ندارید که استایل خود را مرتب کنید و به آن روحی تازه بدمید، بنابراین هرگز نباید انتظار شیک بودن داشته باشید و به اصطلاح احساس کنید که واقعاً مردی «جنتلمن» هستید!

به همین دلیل بسیار مهم است که در مورد اینکه کدام ترکیبات رنگی با یکدیگر هماهنگ هستند ایده‌ای واضح داشته باشید. برای برطرف کردن هرگونه حدس و گمان و صرفه‌جویی در زمان (بعضی افراد ساعت‌ها در مورد اینکه چه چیزی بپوشند فکر می‌کنند)، ما در این مقاله پراستفاده‌ترین رنگ‌های کفش مردانه و نحوه ست کردن آن با انواع شلوار را بیان می‌کنیم؛ با کیف و کفش رنو همراه باشید.

ست کردن رنگ کفش مشکی با شلوار

ست کردن رنگ کفش مشکی با شلوار
کفش رسمی مشکی

تعداد کمی از کفش‌ها وجود دارند که می‌توانند ادعا کنند که قرن‌ها است که جزء کمد لباس آقایان بوده‌اند، کفش مشکی یکی از آنها است. کفش‌های سیاه تطبیق‌پذیری بالایی با هر نوع سبک پوشش دارند. مشکی رنگی است که با هر رنگ شلوار ست است و حاشیه امن مطمئن به حساب می‌آید. کفش مشکی با شلوار پارچه‌ای نوک مدادی، طوسی، سرمه ای و مشکی ست است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید سبک کفش و نوع شلوار است. در حالی که کفش مجلسی مردانه همیشه با استایل رسمی (کت و شلوار) است، کتونی ورزشی مردانه نیز همیشه با استایل اسپرت (شلوار جین) هماهنگ است. امروزه با تغییر شیوه مد یک استثناء نیز وجود دارد، شما می‌توانید با کت و شلوار اسنیکر بپوشید، اما اولویت خود را همیشه در انتخاب اسنیکر سفید بگذارید و نه مشکی!

این مطلب را حتما بخوانید:کفش مناسب برای شلوار جین مردانه

ست کردن رنگ کفش قهوه‌ای با شلوار

ست کردن رنگ کفش قهوه‌ای با شلوار
کفش مجلسی قهوه‌ای

تن‌هایی از رنگ قهوه‌ای تقریباً با هر رنگ شلواری ست است. فقط باید یک قاعده طلایی را به خاطر داشته باشید، هرچه شلوار تیره‌تر باشد، کفش را نیز تیره‌تر انتخاب کنید. کفش‌های قهوه‌ای یا شکلاتی با کت و شلوار یا شلوار جین سرمه‌ای هماهنگ است. با کفش قهوه ای می‌توانید شلوار را به رنگ های قهوه‌ای روشن، بژ، خاکستری و زیتونی نیز انتخاب کنید.

یک وضعیت وجود دارد که در آن نباید کفش قهوه‌ای به پا کنید، شلوار مشکی! چه در پوشیدن کت و شلوار و چه شلوار جین، رنگ مشکی با قهوه‌ای هم‌خوانی ندارد. همچنین به ندرت دیده می‌شود مردان و پسران جوان به دنبال کتانی قهوه‌ای باشند؛ این مورد درست است، زیرا کتونی قهوه‌ای به هیچ عنوان زیبا نیست!

ست کردن رنگ کفش شرابی با شلوار

ست کردن رنگ کفش شرابی با شلوار
کفش رممی شرابی

شرابی، رنگی منحصربه فرد  است می‌تواند روحیه جوان آقایان را نمایان سازد. کفش شرابی با شلوار سرمه‌ای عالی است، آبی تیره کاملاً رنگ شرابی را تکمیل می‌کند، و آن را حتی غنی‌تر و گرم‌تر جلوه می‌دهد. شلوار خاکستری گزینه دیگری است، اما شلوار مشکی می‌تواند کنتراست زیادی ایجاد کند و قابل ست شدن نیست.

روی این اصل همیشه کار کنید که هر رنگ شلوار را متناسب با تن رنگ کفش ست کنید، کفش اگر تیره بود، شلوار را نیز تیره انتخاب کنید. به عنوان مثال، شلوار جین آبی روشن با کفش سفید بیشتر است ست تا کفش مشکی، یا کت و شلوار خاکستری روشن با کفش قوه‌ای روشن بیشتر ست است تا کفش قهوه‌ای تیره!

این مطلب را حتما بخوانید:با کت و شلوار طوسی چه کفشی بپوشیم؟

ست کردن اسنیکر سفید با شلوار

ست کردن اسنیکر سفید با شلوار
کفش اسنیکر سفید

در گذشته کفش‌های ورزشی برای ورزش کردن مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در سال‌های اخیر، سبک‌های مختلف کتونی‌های ورزشی به ویژه اسنیکر، باعث شده‌اند این مدل کفش‌ها نیز در موقعیت‌های روزانه و مهمانی‌ها قابل استفاده باشند. پوشیدن اسنیکر به قدری امروزه محبوب شده است که بسیاری از آقایان حتی این کفش را با کت و شلوار نیز ست می‌کنند.

اسنیکر سفید با هر رنگ شلوار ست است، از مشکی گرفته تا قهوه‌ای و سرمه‌ای، یک جفت اسنیکر سفید همیشه در دسترس است. بدون تردید این سبک کفش مردانه استایلی کژوال و روزمره داشته و حتی رسمی‌ترین نوع پوشش را نیز به شکل نیمه‌رسمی و اسپرت تبدیل می‌کند.

ست کردن رنگ کفش سرمه‌ای با شلوار

ست کردن رنگ کفش سرمه‌ای با شلوار
کفش کالج سرمه‌ای

کفش سرمه‌ای یکی دیگر از انتخاب‌های غیرمتعارف است که بیشتر مورد توجه آقایان مدرن است. به خاطر داشته باشید که کفش‌های سرمه‌ای تمایل زیادی برای هماهنگی با استایل رسمی ندارند، اگرچه کفش از چرم ساخته شده باشد و سطحی براق را ارائه دهد. همیشه سعی کنید طیف گسترده ای از رنگ‌های آبی را انتخاب کنید، از آبی کلاسیک گرفته تا آبی لاجوردی، همه رنگ‌های آبی زیبا و آرامش‌بخش هستند.

جای مناسب کفش‌های آبی و سرمه‌ای در کمد لباس‌های کژوال شما هستند، به ویژه با شلوار کتان قهوه‌ای روشن! همچنین می‌توانید با شلوار جین خاکستری نیز کفش سرمه‌ای به پا کنید. برای موقعیت‌های اداری و مهمانی‌های خودمانی، پوشیدن کفش کالج (لوفر) سرمه‌ای و ست کردن آن با شلوار کتان سفید یا شلوار جین ابی روشن، انتخابی بی‌مانند است.

این مطلب را حتما بخوانید:تیپ پاییزه مردانه

اهمیت ست کردن رنگ کفش با شلوار

آقایان به اندازه بانوان گستره نامحدودی از انواع سبک پوشش را ندارند، پوشاک مردم تنها به چند سبک و آن هم با رنگ‌های مشخصی تقسیم می‌شوند. به دلیل همین محدودیت در انتخاب، پرداخت به جزئیات امری ضروری است. نحوه ست کردن رنگ کفش با شلوار یکی از مواردی که به راحتی قابل انجام است، پس چرا شما نباید در هر موقعیتی که حضور دارید چنان به استایل‌تان برسید که ناخودآگاه توجهات را به سوی خود لبریز کنید؟ شما تنها با لحاظ کردن نکات بالا، می‌توانید تیپ خود را به کلی سر و سامان دهید.

دیدگاه شما

X